Tworzenie bukietu z chryzantem na cmentarz: praktyczny poradnik krok po kroku

Chryzantemy to kwiaty, które często kojarzą się z jesienią i Dniem Zadusznym, zwłaszcza gdy mówimy o układaniu bukietów na cmentarze. Ich darzenie szacunkiem i pamięcią bliskich oraz realizowanie tradycji składania kwiatów na grobach jest ważne w naszej kulturze. Warto jednak dodać osobistego charakteru tym bukietom, tworząc je samodzielnie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak krok po kroku stworzyć elegancki bukiet z chryzantem na cmentarz, który będzie sprawiał honorem zarówno zmarłym bliskim, jak i pocieszenie dla żyjących.

Krok pierwszy: prawidłowy dobór chryzantem

Zastanawiasz się, jak zrobić bukiet z chryzantem na cmentarz? Oczywiście kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich kwiatów. Chryzantemy występują w różnych kolorach oraz rozmiarach. Najbardziej popularne są kolory białe, czerwone i żółte, ale jest dużo więcej odcieni dostępnych w kwiaciarniach. Niezależnie od osobistych upodobań, warto wybrać kwiaty o żywych kolorach, które będą symbolizować życie, ale jednocześnie będą trwałe i odporne na jesienne warunki atmosferyczne.

Krok drugi: wybór odpowiednich dodatków do bukietu

Skompletuj poniższe akcesoria, które pomogą Ci w tworzeniu bukietu na cmentarz: usztywniacze do kwiatów (dochodzące min. do połowy długości pędu), wstążki lub szarfy, nóż, nożyczki do kwiatów, drucianą siatkę lub tekturę, jak również celofan i folię do pakowania.

Krok trzeci: układanie bukietu z chryzantem

Przycinanie i oczyszczanie chryzantem – na początek przyciąć pędy kwiatów na równą długość (najlepiej ok. 30-50 cm) oraz oczyścić dolną część pędu z liści. Usunąć również ewentualne suche lub zgniliznowate kwiaty.

Ułożenie szkieletu bukietu : Chryzantemy można ułożyć w formie wieńca lub prostokątnego bukietu. Przygotowane wcześniej usztywniacze kładziemy w kształcie, jaki chcemy nadać naszej kompozycji.

Krok czwarty: umieszczanie kwiatów na usztywniaczach

Trzymając na raz parę chryzantem, smarujemy dolną część ich pędów klejem florystycznym lub zwykłym klejem do kwiatów (szybkoschnącym) i nakładamy na usztywniacze, naosiągając je w taki sposób, aby tworzyć harmonijną kompozycję.

Krok piąty: dodawanie dodatków do bukietu

Kiedy dobrze przymocowane są chryzantemy, możemy dodać również inne dodatki, np. suche gałązki, szyszki czy liście oraz wstążki lub szarfy do dekoracji. Pamiętaj jednak, by te elementy dobrze komponowały się z kolorystyką chryzantem.

Krok szósty: owijanie bukietu i wiązanie wstążką

Na koniec owinąć gotowy bukiet materiałem ochronnym, jak np. celofanem, a następnie wiązać wstążką wysłużoną wcześniej do dekoracji dodatków. Jeśli to konieczne, można również użyć kawałków folii przeciwdeszczowej, aby skuteczniej zabezpieczyć naszą kompozycję przed wilgocią.

Krok siódmy: gotowy bukiet do złożenia na grobie

Teraz już możemy pochwalić się pięknym i eleganckim bukietem z chryzantem na cmentarz. Dbając o odpowiednie wykonanie powyższych kroków, możemy mieć pewność, że nasz bukiet nie tylko będzie wyglądał ładnie, ale też będzie trwały i stawi opór trudnym warunkom atmosferycznym czy żywokostem.

Zakończenie: Wspomnienia kwiatami wsparte

Tworzenie własnoręcznego bukietu z chryzantem na cmentarz jest nie tylko dowodem naszego szacunku dla bliskich zmarłych, ale także okazją do wyrażenia naszej indywidualności w sposób, który wspiera pamięć i płynie z serca. Jak zrobić bukiet z chryzantem na cmentarz? Wystarczy zastosować się do przedstawionych kroków: wybór właściwych chryzantem, zgromadzenie niezbędnych materiałów, ułożenie kwiatów i dodatków, owijanie bukietu oraz umieszczenie na grobie. Przygotowując taką kompozycję, pokazujemy nie tylko nasze umiejętności, ale także troskę, uczucia i pamięć, które kwitną w naszych sercach na zawsze.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak krok po kroku wykonać piękną wiązankę pogrzebową na florecie

Jak krok po kroku wykonać piękną wiązankę pogrzebową na florecie

Wiązanka pogrzebowa na florecie to symbol wdzięczności i szacunku dla osoby,

Next
Ile kosztuje nagrobek pojedynczy z granitu? Praktyczne informacje i porady dotyczące wyboru i cen

Ile kosztuje nagrobek pojedynczy z granitu? Praktyczne informacje i porady dotyczące wyboru i cen

Wybór nagrobka to niełatwe i często emocjonalne zadanie

You May Also Like